Podsumowujemy piłkarską jesień (2)

Kontynuujemy nasz mały cykl. Dzisiaj w naszym podsumowaniu zajmiemy się golami traconymi przez nasz zespół w rundzie jesiennej.

Siarka straciła jesienią 29 goli. Lepiej pod tym względem od naszej drużyny wyglądało 10 drużyn. Jak wyglądała gra defensywna na przestrzeni rundy? W pierwszych dziesięciu kolejkach nasi piłkarze tracili mało bramek, w żadnym ze spotkań nie stracili więcej niż jednego gola. Potem było już gorzej, a wszystko zaczęło się od wysokiej przegranej ze Stalą (1-4) u siebie. Potem cztery gole Siarka traciła jeszcze w starciach z Koroną i Chełmianką (w obu przypadkach większość goli straciła grając w osłabieniu), a trzy bramki wpakowała naszej drużynie ekipa Podlasia. Tylko w trzech meczach jesieni nasz zespół zachował czyste konto. Od dziesięciu ligowych spotkań tracimy przynajmniej jednego gola. Strzelały nam gole w Tarnobrzegu nawet najsłabsze ekipy ligi: Jutrzenka i Hetman.

Zdecydowanie mniej goli traciliśmy przed przerwą (10), dużo gorzej wyglądaliśmy w defensywie w drugich połowach (19 straconych goli).

Najmniej goli traciliśmy w pierwszym kwadransie (2), najwięcej w pierwszym i drugim kwadransie po przerwie (po 7). 10 goli straciliśmy po stałych fragmentach gry, z czego aż 6 z rzutów karnych. Rywale strzelali nam bramki prawą nogą (18), lewą (9) i głową (2). Pięć goli straciliśmy po strzałach zza pola karnego, pozostałe z „szesnastki”.