Niezasłużona porażka

W ostatnim meczu w tym sezonie rozegranym przed własną publicznością Siarka przegrała z Olimpią Elbląg 0:1, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. Był to jedyny celny strzał gości w tym spotkaniu.

Przez cały mecz to Siarka była zespołem lepszym, stworzyła sobie zdecydowanie więcej okazji strzeleckich ale nie potrafiła ich wykorzystać. Najlepszych nie wykorzystali Świderski w pierwszej połowie, oraz Mróz i Kubowicz w końcówce spotkania. Siarkowcom w osiągnięciu dobrego wyniku przeszkodził też sędzia, który w pierwszej połowie nie ukarał zawodnika Olimpii czerwoną kartką za faul na wychodzącym na czystą pozycję Mroza. Do zakończenia rozgrywek pozostała jedna kolejka. W sobotę Siarka zagra z Wartą w Poznaniu.

Siarka Tarnobrzeg – Olimpia Elbląg 0:1 (0:0)
0:1 Krzysztof Niburski (90′)

Siarka: Janowski (46′ Kieliszek), Głaz, Kubowicz, Witkowski, Wawrylak, Dawidowicz, Woźniak (73’Płatek), Kabała (57′ Księżniakiewicz), Galara, Świderski (66′ Janeczko), Mróz.

Olimpia: Daniel, Balewski, Niburski, Wenger, Filipczyk, Bojas, Korkliniewski, Danowski, Stępień (68′ Kołosow), Szmydt (68′ Kiełtyka), Szołtys (72′ Kurbiel).

żółte kartki: Głaz, Galara, Świderski, Wawrylak, Kubowicz – Szołtys, Balewski, Kiełtyka, Filipczyk.

sędziował: Sebastian Załęski (Ostrołęka).