Nadal bez zwycięstwa

Nie udało się przerwać fatalnej passy meczów bez zwycięstwa. Siarka po kiepskim meczu przegrała 0:3 z Górnikiem Łęczna. To ósmy ligowy mecz Siarki bez wygranej.

Początek spotkania należał do gości, którzy na prowadzenie wyszli w 10 minucie. Źle na przedpolu swojej bramki zachował się Krystian Krupa, którego na 15 metrze uprzedził Paweł Wojciechowski. Napastnik Górnika skierował piłkę do siatki – na nic zdała się ofiarna interwencja próbującego ratować sytuację Łukasza Nadolskiego.

Siarkowcy sprezentowali też drugiego gola dla rywali. W 43 minucie za długo holował piłkę przy linii bocznej Kubowicz i atakowany przez kilku rywali niedokładnie dograł do Nadolskiego. Po szybkiej kontrze strzałem z dystansu Krupę pokonał Dawid Dzięgielewski.

Po zmianie stron Siarka ruszyła do zdecydowanych wreszcie ataków i miała kilka niezłych okazji bramkowych. Szansę miał Janeczko, groźnie uderzał z wolnego Radulj. Animuszu starczyło naszym piłkarzom na kwadrans. Od 60 minuty goście ponownie opanowali sytuację i z zimną krwią wypunktowali gospodarzy. W 76 minucie obejrzeliśmy kolejną niepewną interwencję Krupy, który tym razem za późno opuścił bramkę i został pokonany w sytuacji sam na sam przez Pisarczuka.

Siarka – Górnik Łęczna 0:3 (0:2)

0:1 Wojciechowski (10′)
0:2 Dzięgielewski (43′)
0:3 Pisarczuk (76′)

Siarka:  Krupa – Głaz, Kubowicz, Nadolski (90’Galara), Duda, Drobot – Sitek (39′ Gębalski), Wawrylak (46′ Płatek), Janeczko (63′ Woźniak) – Ropski, Radulj.

Górnik: Rojek – Zagórski, Markowski (34′ Rogala), Pajnowski, Sasin – Dzięgielewski (60′ Pisarczuk), Tymosiak (85′ Korczakowski), Łuszkiewicz, Wójcik (67′ Bętkowski), Szysz – Wojciechowski.

żółte kartki: Janeczko, Ropski, Kubowicz – Tymosiak, Bętkowski.

sędzia: Załęski (Ostrołęka)