Kolejna wygrana

Siarka Tarnobrzeg pokonała w sobotę czołowy zespół trzeciej ligi Avię Świdnik 2:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 88 minucie Arkadiusz Gajewski.

Długo nic nie wskazywało na sukces gospodarzy. Od pierwszych sekund spotkania to goście ruszyli do zdecydowanych ataków i już w 2. minucie powinni wyjść na prowadzenie. Zmierzającą do bramki piłkę po strzale Malugi wybił znakomitą interwencją Sulkowski. Avia w pierwszych czterech minutach aż cztery razy strzelała na bramkę Siarki. Z każdą minutą obrona gospodarzy lepiej radziła sobie z atakami przyjezdnych. W końcówce pierwszej odsłony Siarka miała też swoje okazje strzeleckie. Najpierw po zagraniu Bałdygi sytuacje sam na sam zmarnował Janeczko. Chwilę później po podaniu Janeczki uderzenie Bałdygi na słupek sparował bramkarz Avii. Po przerwie goście dopięli swego i za sprawą Malugi szybko wyszli na prowadzenie. Nie cieszyli się jednak z niego zbyt długo. Kilka minut później Bierzało po dokładnej centrze z wolnego Sulkowskiego doprowadził do wyrównania. W końcówce przeważał zespół Avii ale dobrze spisywała się obrona Siarki. Po jednej z nielicznych kontr gospodarze (za sprawą dwóch zmienników: Wolskiego i Gajewskiego) zdobyli zwycięskiego gola i sięgnęli po komplet punktów.

Siarka – Avia 2:1 (0:0)