Karny, którego nie było. Siarka przegrywa z Bełchatowem.

W 19. kolejce drugiej ligi Siarka przegrała z PGE GKS Bełchatów 0:1. Jedyny gol meczu padł z rzutu karnego wykorzystanego przez Damiana Michalskiego. Powiedzieć, że rzut karny był kontrowersyjny to nic nie powiedzieć. W starciu Woźniaka z Tylcem tylko sędzia główny dojrzał przewinienie zawodnika Siarki.

Początek meczu był wyrównany. Siarka miała swoją szansę po stałym fragmencie gry. Do bezpańskiej piłki w polu karnym dopadł Nadolski ale nie trafił w bramkę. Kilka razy kotłowało się pod bramką Bełchatowa, swoje szanse mieli Gębalski i najlepszy w naszym zespole Maksymilian Sitek. Goście też próbowali strzelić gola, ale nieźle w bramce Siarki prezentował się Krupa, który w tych nielicznych sytuacjach kiedy był zmuszany do wysiłku spisywał się bez zarzutu. Po stracie bramki przez Siarkę w 57 minucie, do końca meczu gra toczyła się głównie na połowie rywali. Nie było jednak zbyt wiele klarownych okazji do zmiany wyniku. Najlepszą miał wprowadzony po przerwie Ropski, który po podaniu od Nadolskiego trafił z kilku metrów w bramkarza Bełchatowa. Goście też mieli swoje szanse na podwyższenie wyników. Chyba najdogodniejszą po indywidualnym rajdzie zmarnował Bartosiak. To 12 mecz z rzędu Siarki bez zwycięstwa. Nasz zespół zajmuje obecnie dopiero 16 miejsce w drugoligowej tabeli.

Siarka – Bełchatów 0:1 (0:0)

0:1 Michalski (57′) – karny

Siarka: Krupa – Głaz, Bierzało, Duda, Woźniak – Sitek, Nadolski, Płatek, Galara (59′ Ropski),Świderski (46’Drobot) – Gębalski.

Bełchatów: Lenarcik – Sierczyński, Michalski, Magiera (43′ Grolik), Szymorek – Tylec (82’Grzelak), Czajkowski, Ryszka, Mularczyk, Thiakane – Bartosiak (90’Bociek).

żółte kartki: Sitek, Gębalski – Thiakane, Grolik.

sędziował: Marcin Szrek (Kielce).