Frajerska porażka

W sobotnim meczu trzeciej ligi Siarka mimo dwubramkowego prowadzenia do przerwy, przegrała na wyjeździe z Podlasiem Biała Podlaska 2:3.

Mecz w pierwszej połowie toczył się pod dyktando dużo lepszych gości. Efektem przewagi Siarki były dwa gole strzelone przez: Gajewskiego (głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sulkowskiego) i Kargulewicza (kapitalna podcinka w sytuacji sam na sam po fantastycznym podaniu Rogali). Po 45 minutach wynik powinien być zdecydowanie bardziej okazały, bo sam Gajewski miał pięć sytuacji strzeleckich, z których przynajmniej trzy powinien zakończyć golem. Bramki powinni też zdobyć także Wolski (obroniony strzał przez bramkarza Podlasia) i Bierzało (fatalne pudło z pięciu metrów do praktycznie opuszczonej bramki). Gospodarze dwukrotnie strzelali groźnie z dystansu i raz zagrozili bramce Siarki po stałym fragmencie gry. Nic nie wskazywało katastrofy jaka miała się wydarzyć po przerwie. Drugą połowę od zdecydowanych ataków rozpoczęli gospodarze. Już w 56 minucie mający zbyt wiele swobody w polu karnym Chmielewski dograł przed bramkę, a odbitą przez Kowala piłkę do siatki skierował osamotniony Kocoł. Siarka mogła podwyższyć prowadzenie, ale dobrej centry Kargulewicza nie wykorzystał Janeczko. W 72 minucie było już 2:2. Apatycznych gości znów ukarał Kocoł, który ponownie zachował się najprzytomniej w polu karnym Siarki, kierując piłkę do bramki z dwóch metrów po błędzie całej tarnobrzeskiej defensywy. Bramka wyrównująca dodała gospodarzom skrzydeł, to oni nadal byli zespołem lepszym i groźniejszym. Siarkowcy praktycznie tylko raz jeszcze stworzyli zagrożenie, ale uderzenie Kargulewicza z 20 metrów nie sprawiło większych kłopotów bramkarzowi Podlasia. W 90 minucie po rzucie rożnym piłka trafiła w rękę Józefiaka i dobrze prowadzący mecz sędzia wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem okazał się Kocoł, który tym samym skompletował hat-tricka i zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

Podlasie – Siarka 3:2 (0:2)
Kocoł 57′, 72′ 90′(k) – Gajewski 33′, Kargulewicz 45′

Siarka: Kowal, Bury, Józefiak, Bierzało, Sulkowski, Duda, Rogala (81′ Mróz), Wolski (71’Tabor), Janeczko, Kargulewicz, Gajewski (64’Bałdyga)