Emocje do samego końca

W zaległym spotkaniu trzeciej ligi po bardzo ciekawym meczu nasi piłkarze pokonali Podhale Nowy Targ 2:1.

Początek spotkania należał do gości. Już w 4 minucie w pole karne przedarł się Damian Lepiarz i ze stoickim spokojem pokonał Macieja Kowala. Siarkowcy dopiero po kilku minutach otrząsnęli się z przewagi gości i coraz częściej gościli pod ich bramką. Do remisu doprowadził w 22 minucie Paweł Mróz. Pomocnikowi Siarki idealnie zgrał piłkę głową Bierzało, Mróz opanował piłkę i posłał ją tuż przy słupku do siatki. W końcówce pierwszej połowy dużą przewagę osiągnęło Podhale, ale to Siarka cieszyła się z gola. Po zgraniu Janeczki w szczęśliwy sposób na listę strzelców wpisał się Bałdyga. Po przerwie niemal cały czas gra toczyła się bliżej tarnobrzeskiej bramki, ale z przewagi gości niemal nic nie wynikało. Siarka nastawiła się na kontry i mogła przynajmniej dwukrotnie podwyższyć prowadzenie. Dobrych okazji nie wykorzystali Gajewski, Kargulewicz i Bierzało. W samej końcówce rzut karny podyktowany za faul na Gajewskim zmarnował Bartosz Sulkowski. Na szczęście chwilę później dobrze prowadzący zawody sędzia zakończył spotkanie i trzy punkty zostały w Tarnobrzegu.

Siarka – Podhale 2:1 (2:1)

Mróz 22′, Bałdyga 44′ – Lepiarz 4′

Siarka: Kowal, Bury, Bierzało, Duda, Sulkowski, Tabor, Rogala, Mróz (68’Wolski), Kargulewicz, Janeczko, Bałdyga (68’Gajewski).