DERBY DLA SIARKI

Mamy to! Wielkie Derby Podkarpacia dla Siarki! Grający dziś na własnym stadionie w roli gości Siarkowcy po ciężkim boju pokonali Stal 2:1.

Wszystkie gole padły w drugiej połowie, która zrekompensowała kibicom słabiutki poziom meczu przed przerwą. Wynik spotkania otworzył Patryk Mikita precyzyjnym strzałem z linii pola karnego. Wyrównał Sebastian Zalepa, który głową pokonał Dybowskiego. Decydujące trafienie na wagę trzech punktów zaliczył wprowadzony po przerwie Krzysztof Ropski, który uprzedził najlepszego w szeregach Stali Brylewskiego. Siarka zwycięstwo okupiła urazami Jana Grzesika i Jakuba Księżniakiewcza, których czeka kilkutygodniowa przerwa w treningach.

Stal Stalowa Wola – Siarka Tarnobrzeg 1:2 (0:0)
0:1 Patryk Mikita (60)
1:1 Sebastian Zalepa (78)
1:2 Krzysztof Ropski (81)
Siarka: Dybowski, Grzesik (46’ Ropski), Kubowicz, Księżniakiewicz (20’Stępień), Witasik, Witkowski, Janeczko, Czyżycki (58’Raduj), Płatek, Broź, Mikita (88’Głaz)

Stal: Brylewski, Korczyński, Jarosz, Zalepa, Sobotka, Trubeha (70’Jonkisz), Stelmach, Bukowiec (77’Hisrskyj), Dziubiński (71’Łętocha), Stąporski, Gębalski

żółte kartki: Zalepa, Hisrkyj – Ropski, Stępień, Janeczko, Broź, Mikita
sędziował: Marciniak (Kraków)